Almanca

Neden Almanca Öğrenmeliyim?

Almanca öğrenmek veya Almancanızı geliştirmek istiyorsan deutschmitspring ile hedefine bir adım daha yaklaşman artık mümkün hale geliyor!

Dünya çapında 100 milyondan fazla insan tarafından aktif bir şekilde kullanılan Almanca, aynı zamanda Avrupa Birliği’nde en çok kullanılan dil olarak öne çıkar. Almanca öğrenerek dünyanın pek çok yerinden sayısız insan ile tanışarak iletişim kurabilir ve farklı kültürler hakkında yeni şeyler öğrenebilirsin. Bunun yanı sıra günümüz dünyasında artık yabancı dil bilmek bir ayrıcalık olmaktan çok gereklilik haline gelmiştir. Gerek iş hayatında gerek sosyal ve kültürel olarak sana farklı kapılar açan Almanca dilini öğrenmek birçok avantaj sunar. Tüm bunlara ve daha fazlasına sahip olmak için Almanca öğrenme konusunda, deutschmitspring süreç boyunca yanında olur.

1. Almanca Eğitimi Sandığınız Kadar Zor Değil

Hem iş hem de özel hayatında farklı dünyalara açılan kapıların anahtarı olan Almanca hakkındaki ön yargılara kulak asmamalısın. Almanca öğrenmenin ve Almanca eğitiminin zor olduğuna dair bir yanılgı var. Oysa, Almanca öğrenmek sandığın kadar zor değildir. Eğlenceli öğretim teknikleri, düzenli bir çalışma programı ve profesyonel bir destek ile Almanca öğrenmemen için hiçbir neden yok. Burada, deutschmitspring alanında uzman ve tecrübeli ekibi ile Almanca eğitiminde en büyük destekçin olabilir!

2. Almanca Yeterliliği ile Yurtdışı Eğitimi ve Çalışma İzni Mümkün

Gelecek planlarında eğitimine veya iş yaşantına yurtdışında devam etmek varsa belli bir düzeyde Almanca yeterliliğine sahip olman gereklidir. Başta Almanya olmak üzere birçok Avrupa ülkesi öğrencilere eğitim programlarına katılma imkanı sunar. Buna ek olarak farklı meslek gruplarında çalışan kişiler için de çalışma iznine başvurma olanağı sağlar. Hayalindeki yurtdışı eğitimi ve çalışma ortamı için tek yapman gereken Almanca yeterlilik sınavında başarılı olmak. Planlarını gerçekleştirmek için Almanca eğitimini daha fazla erteleme.

3. Kültür, Sanat ve Edebiyat Alanlarına Ait Eserleri Almanca Okuyun

Almanca olarak basılan yayınlar ve bilimsel makalelerin varlığı dünya genelinde ilk üç sırada yer alır. Ancak her birinin çevirisine ulaşmak pek mümkün değildir. Ulaştığın edebi eserler ya da makalelerin çevirilerinde ideolojik olarak çevirmenlerin müdahaleleri, kültürel aktarımlar ve karşılığı olmayan ifadeler gibi durumlar eserin biricikliğini yitirmesine neden olabilir. Bu nedenle, edebi, bilimsel, felsefi ve psikolojik alanlarda basılan kitapları ana dilinden okumak her zaman daha faydalıdır. Almanca denilince akla gelen; Goethe, Friedrich Nietzsche, Immanuel Kant, Franz Kafka, Karl Marx ve Stefan Zweig gibi büyük yazarların eserlerini Almanca okumanın keyfini çıkarabilirsin.

4. Almanca Öğrenerek Tek Başınıza Dilediğiniz Yere Seyahat Edin

Evrensel dil olarak kabul edilen İngilizce seyahat ederken veya ülkemize gelen turistlerle anlaşırken oldukça etkilidir. Ancak, Almanya, Belçika, İsviçre, Avusturya gibi ana dili Almanca olan ülkelerden her yıl ülkemize gelen turist sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. Hal böyle olunca yurtiçi ve yurtdışında seyahat ederken anadili Almanca olsun olmasın fark etmeksizin yabancılarla kolay bir şekilde iletişim kurabilirsin. Özellikle yurtdışında seyahat etmeyi tercih ediyorsan dil engeline takılmadan ve kaygılanmadan özgürce seyahat etmenin hazzına varabilirsin.

5. Küresel Çapta Kariyer Yapabilmeniz Almanca ile Gerçek Olabilir

Almanya dünya genelinde yaptığı ihracatlar ile ülkeler arasında ikinci sırada yer alır. Bu nedenle, iyi derecede Almanca bilen nitelikli insanlar için dünyanın dört bir yanında bulunan Alman firmaları çalışma olanağı sunar. Türkiye’nin de önemli ticaret ortağı olan Almanya’nın yaklaşık olarak üç bine yakın firması bulunmaktadır. Ülke içinde faaliyet gösteren Alman firmalarının kurumsal alanlarında çalışmak için girdiğin mülakatlarda karşılacağın adaylar arasından bir adım öne çıkmak için Almanca bilmek gereklidir. Almanca biliyorsan, küresel çapta kariyerine devam etmek oldukça kolay. Eğer Almanca öğrenmeye karar verdiysen ve nereden başlayacağını bilmiyorsan gönül rahatlığı ile deutschmitspring’e hemen şimdi başvurabilir hayallerin için ilk adımı atabilirsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir