Deneyimi ve güçlü kadrosuyla uzun yıllardır sektöre olan katkılarıyla öne çıkan deutschmitspring sayesinde telc sınavına girerek kısa sürede kendinizi kanıtlayabilirsiniz.

Deneyimi ve güçlü kadrosuyla uzun yıllardır sektöre olan katkılarıyla öne çıkan deutschmitspring sayesinde telc sınavına girerek kısa sürede kendinizi kanıtlayabilirsiniz. İstanbul’daki aktif sınav merkezi olan kurum, Almanca konusunda kendisini geliştirmek isteyenler için birçok farklı imkan sunar. Avrupa’da yaşamayı ya da çalışmayı hayal ediyorsanız telc sınavına girerek geleceğiniz için önemli bir adım atabilirsiniz. 20 yıldır sahip olduğu güç sayesinde dil eğitiminin inceliklerinin farkında olan kurum, Almancanın bariyerlerini aşma konusunda size yardımcı olabilir. Kadrosundaki bütün öğretmenleri ana dil seviyesindedir. Böylece kurslara katılım sağladığınız zaman dilin telaffuzlarını da rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bütün kurslar online olduğu için dilediğiniz yerde istediğiniz zaman katılım sağlayabilir, telc sınavı için ihtiyacınız olan bütün bilgilere ulaşabilirsiniz. Online kurslar genellikle akşam saatlerinde yapıldığı için çalışıyor ya da okula gidiyor olsanız da derslerden yararlanabilirsiniz. deutschmitspring, uzun yıllardır Almanca yayıncılık sektöründe olduğu için gerek kaynakları gerek kadrosuyla ihtiyaç duyduğunuz dil eğitimini almanıza yardımcı olur. Sözlük, hikaye kitapları, ders ve çalışma kitapları sayesinde sınavı geçmek için gereksinim duyabileceğiniz bütün dokümanlara kurs sayesinde ulaşabilir, dil eğitiminizi online kursun sunduğu konforla tamamlayabilirsiniz. Online kursların yanı sıra dilerseniz deutschmitspring bünyesindeki koçluk sisteminden yararlanarak bireysel bir şekilde eğitiminizi gerçekleştirebilirsiniz. Online Kurslar kategorisine girerek kaydınızı kısa süre içinde tamamlayabilirsiniz. Bununla beraber kursa başlamadan önce seviyenizi bilmiyorsanız ve öğrenmek istiyorsanız online seviye tespit sınavına kayıt olarak girebilirsiniz. Örneğin, B2 için kursa yazılacaksanız B1 seviyesinde olmalısınız.  Almanca eğitimi konusuyla tecrübesiyle öne çıkan deutschmitspring, hangi seviyede olursanız olun size yardımcı olmayı başarır. Hangi seviyenin sizin için doğru olduğu belirlendikten sonra online kurslar aracılığıyla sınav için ihtiyacınız olan bütün bilgilere kolaylıkla ulaşabilir, düzenli bir şekilde katılım sağlayarak dil bilginizi geliştirebilirsiniz.

Bununla beraber deutschmitspring bünyesinde kurslara katılmadan da sınava girebilir, telc sınavını geçtiğinizde sertifikanızı alabilirsiniz. Uluslararası kurumlar tarafından onaylı olan ve telc sınav merkezi olmasıyla öne çıkan deutschmitspring, kendini kanıtlamak isteyenlerin ilgisini çeker. Almanca konusunda kendinizi kanıtlamak istiyorsanız telc sınavına girerek yurt dışında da geçerliliği olan belgenizi alabilir, kendinize farklı bir gelecek kurabilirsiniz.

telc Sınavları

Almanca telc sınavları genel olarak 9 kategoriye ayrılır. Standart ya da Genel Dilsel, Junior, Göçmenler, Teknik, Tıp ve Bakım, Otel ve Restoran, Üniversite, Okul ve Meslek olmak üzere genel anlamda 9 farklı kategoriye ayrılır. Ayrıca sınavlarda da 9 farklı seviye tanımlanır. A1, A2, A2.B1, B1, B1.B2, B2, B2.C1, C1 ve C2 olmak üzere farklı seviyelerin test edildiği sınavlarda kendinizi kanıtlayabilir, uluslararası geçerliliği olan belgeyi alabilirsiniz. Bununla beraber her kategoride her dil seviyesinin olmadığını da bilmeniz gerekir. Örneğin, Junior kategorisinde sadece A1 seviyesi bulunur. Tıp ve Bakım kategorisinde ise B1.B2 ve B1.C1 seviyeleri yer alır. Belgeyi hangi amaçla almak istediğinize karar verdikten sonra başvurunuzu yapabilir, deutschmitspring güvencesiyle sınava giriş yapabilirsiniz.
Her ne kadar deutschmitspring’teki kurslar online yapılsa da telc sınavları yüzyüze gerçekleştirilir. deutschmitspring, sahip olduğu deneyim ve Almanca yayıncılık alanındaki gücü sayesinde telc sınav merkezleri söz konusu olduğunda öne çıkar. Yurt içinin yanı sıra yurt dışından da birçok farklı kayıt alarak geniş bir öğrenci kitlesine hitap eder. Öğrenciler, göçmenler, ileri düzeyde mesleki dil bilgisini kanıtlamak isteyenler ya da Almanya’da hastanede çalışmayı amaçlayan kişiler telc sınavına girerek yeterliliğini kanıtlayabilir, dünyanın çoğu yerinde geçerliliğe sahip olan bu sınavla kendine farklı bir gelecek çizebilir. telc sınavlarına girerek kendinizi kanıtlamak ve gelecek planlarınızı hayata geçirmek istiyorsanız deutschmitspring sayesinde sınavlara girebilirsiniz. Hem yayıncılık hem de kurs tecrübesiyle öne çıkan kurum sayesinde istediğiniz sertifikayı alarak kendinizi kanıtlamaya başlayabilirsiniz.
Anasayfa / telc

Gösterilen sonuç sayısı: 11

telc Deutsch A1

Almanca dil yeterliliğinin ölçülmesinde rol oynayan sınavlardan olan telc Deutsch’ta farklı dil seviyelerinde sınavlar yapılır. Bunlardan biri de telc Deutsch A1 sınavıdır.
Bölümler Bölüm Sayısı Süre (dk) Diğer
Yazılı Sınav Dinleme 3 ~20 Ara Yok
Okuma ve Yazma 3 ve 2 45
Sözlü Sınav Konuşma 3 ~15 Genellikle 4 Katılımcı Hazırlık Süresi Yok

telc Deutsch A1 Junior

telc Deutsch A1 Junior, Almanca dil seviyesi A1'e uygun olarak tasarlanmış bir sınavdır. Bu sınav, dil becerilerini okuma, yazma, dinleme ve konuşma alanlarında ölçer ve özellikle Almanca öğrenen çocuklar için uygundur.
Bölümler Bölüm Sayısı Süre (dk) Diğer
Yazılı Sınav Dinleme 2 ~10 Ara Yok
Okuma 2 30
Yazma 3
Sözlü Sınav Konuşma 3 ~15-20 Genellikle 2 Katılımcı Hazırlık Süresi Yok

telc Deutsch A2

Deutschmitspring, alanında sahip olduğu köklü deneyimi ile sınav adaylarına sınav merkezi sağlama hizmetinde pratik çözümler sunar. Uzun yıllar boyunca butik özel okullar ve çeşitli üniversiteler ile birlikte çalışır, bu sayede adayların gereksinimlerini yakından takip ederek sınav sürecini, onlar için en kolay ve güvenilir hâle getirmek için çabalar.
Bölümler Bölüm Sayısı Süre (dk) Diğer
Yazılı Sınav Dinleme 3 ~20 Ara Yok
Okuma 3 50
Yazma 2
Sözlü Sınav Konuşma 3 ~15 Genellikle 2 Katılımcı Hazırlık Süresi Yok

Telc Deutsch A2 Schule

telc A2 Schule genç dil öğrencilerinin Almanca dilinde basit kalıpları ve sık kullanılan sözcükleri kullanarak iletişim kurabildiklerini belgeleyen bir yabancı dil sınavıdır.
Bölümler Bölüm Sayısı Süre (dk) Diğer
Yazılı Sınav Dil Yapı Taşları 2 15 Ara Yok
Dinleme 3 ~20
Okuma 3 30
Yazma 1 15
Sözlü Sınav Konuşma 3 ~10 Genellikle 2 Katılımcı 15 Dakika Hazırlık Süresi

telc Deutsch B1

telc lisanslı Almanca sınav merkezi Deutschmitspring, sınav uygulama merkezleri ve Türkiye çapında çeşitli kurumlar aracılığıyla telc Deutsch B1 sınav adaylarına kolay ve güvenilir imkânlar sunar. B1 düzeyinde Almanca dil becerisini resmî olarak belgelemek isteyen adaylar Deutschmitspring ile sınav merkezlerindeki yerini hızlıca alabilir.
Bölümler Bölüm Sayısı Süre (dk) Diğer
Yazılı Sınav Okuma 3 90 Ara Yok
Dil Yapı Taşları 2
Dinleme 3 ~30
Yazma 1 30
Sözlü Sınav Konuşma 3 ~15 Genellikle 2 Katılımcı 20 Dakika Hazırlık Süresi

telc Deutsch B1 Schule

Telc B1 Schule bireylerin Almanca dilini kendi ilgi alanlarında ve günlük yaşamın gerektirdiği konularda zorlanmadan ifade edebildiklerini gösteren bir yabancı dil sınavıdır. Lise ve üniversite öğrencilerinin başvurabileceği sınav, Genel Almanca becerilerini yazılı ve sözlü olarak test eder.
Bölümler Bölüm Sayısı Süre (dk) Diğer
Yazılı Sınav Okuma 3 90 Ara Yok
Dil Yapı Taşları 2
Dinleme 3 ~30
Yazma 1 30
Sözlü Sınav Konuşma 3 ~15 Genellikle 2 Katılımcı 20 Dakika Hazırlık Süresi

telc Deutsch B2

Uluslararası dil sertifikalandırma kurumu telc tarafından lisansa sahip Almanca sınav merkezi olan Deutschmitspring, telc Deutsch B2 sınavı için adaylara pratik çözümler sunar. Dil becerilerini belgelemek isteyen adaylar, Deutschmitspring ile Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde sınava katılma imkânına sahip olur. telc sınav merkezinde ve birçok kurumda uygulanabilen telc B2 ile Almanca bilginizi süresiz şekilde sertifikalandırabilirsiniz.
Bölümler Bölüm Sayısı Süre (dk) Diğer
Yazılı Sınav Okuma 3 90 Ara Yok
Dil Yapı Taşları 2
Dinleme 3 ~20
Yazma 1 30
Sözlü Sınav Konuşma 3 ~15 Genellikle 2 Katılımcı 20 Dakika Hazırlık Süresi

telc Deutsch B2·C1 Medizin Fachsprachprüfung

telc Medizin Sınavı Almanca dilini kullanarak tıp mesleğini sürdürecek veya bu alanda eğitim alacak kişilerin dil yeterliliğini ölçer. B2-C1 düzeyine göre hazırlanan sınavda, hem yazılı hem de sözlü iletişimin etkin kullanımı değerlendirilir.
Bölümler Bölüm Sayısı Süre (dk) Diğer
Yazılı Sınav Dinleme 3 30 Ara Yok
Okuma 4 50
Dil Yapı Taşları 1
Sözlü Sınav Konuşma ve Yazma 3 65 Bireysel Kontrol 5 Dakika Hazırlık Süresi

telc Deutsch C1

Avrupa'da çok dillilik ve dil öğrenimi alanında hizmet telc kapsamında Telc Deutsch C1 sınavı yapılır. Bu sınav Almanca dil becerilerinin C1 seviyesinde ölçülmesine yöneliktir.
Bölümler Bölüm Sayısı Süre (dk) Diğer
Yazılı Sınav Okuma 3 90 20 dk Ara
Dil Yapı Taşları 1
Dinleme 3 ~40
Yazma 1 70
Sözlü Sınav Konuşma 2 ~16 Genellikle 2 Katılımcı 20 Dakika Hazırlık Süresi

telc Deutsch C1 Hochschule

Telc C1 Hochschule bireylerin yükseköğretim programlarını Almanca takip edebilecek dil yeterliliğini belgelemek üzere başvurdukları bir sınav türüdür. Genel Almanca becerilerinin C1 düzeyinde hem yazılı hem sözlü olarak ölçülmesine imkan tanır.
Bölümler Bölüm Sayısı Süre (dk) Diğer
Yazılı Sınav Okuma 3 90 20 dk Ara
Dil Yapı Taşları 1
Dinleme 3 40
Yazma 1 70
Sözlü Sınav Konuşma 2 16 Genellikle 2 Katılımcı 20 Dakika Hazırlık Süresi

telc Deutsch C2

Deutschmitspring, uluslararası dil sertifikalandırma kurumu olan telc’in lisanslı Almanca sınav merkezidir. Köklü özel eğitim kurumları ve üniversiteler ile yıllarca ortak çalışmalar yürüterek sınav adaylarına her daim aktif çözümler sunar.
Bölümler Bölüm Sayısı Süre (dk) Diğer
Yazılı Sınav Okuma 3 80 20 dk Ara
Dinleme ve Yazma 1 60
Yazma 1 90
Sözlü Sınav Konuşma 2 ~15 Genellikle 1 Katılımcı 20 Dakika Hazırlık Süresi
ADAY GÖRÜŞLERİ

Adayların Telc Sınav Hikayeleri

Telc sınavlarına giren adayların sınav öncesi hazırlık süreçlerini ve sınav sonrası deneyimlerini paylaştığı bu bölüm, telc sınavlarının gerçek dünyadaki etkisini gösteriyor. Adayların kendi ağızlarından telc sınavlarının önemini keşfedin.

Videoyu oynat
Videoyu oynat

telc Sınav Başvurusu

Yıllardır Almanca eğitiminde öncü olan ve uluslararası kuruluşlar tarafından onaylanan deutschmitspring, başvurularınızı hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmenize destek sunar. ​

Sınav tercihinizi ve tarihini belirleyerek deutschmitspring'in hızlı satın alma süreciyle sınavınıza kolayca kaydolabilirsiniz.  Ödeme tamamlandıktan kısa bir süre sonra deutschmitspring, gerekli kontrolleri yaparak kaydınızı onaylar. Tamamlanan kaydınızdan sonra, sınav giriş belgeniz kayıt olduğunuz e-posta adresinize gönderilir. 

telc Nedir?

telc sınavı genel olarak Avrupa Dil Sertifikaları anlamına gelir. Standart bir sınav olduğu için her yerde aynı sorular sorulur. Sınav, yabancı dil yeteneğinin şeffaf ve güvenilir bir değerlendirmesini sunar.

Avrupa Ortak Öneriler Çerçevesi’nin yönergelerini takip eden sınav, A1’den C2’ye kadar yeterlilik seviyeleri sunar. Ayrıca belirli amaçlara yönelik yaptığı testlerle Almanca seviyenizin doğru bir şekilde ölçülmesine olanak tanır. Okulda Almanca eğitimi görüyorsanız ya da Almancanızı geliştirmek için mevcut yeteneğinizi görmek ve hangi seviyede olduğunuzu tespit etmek isteyebilirsiniz. telc sınavları güçlü ve zayıf yönlerinizi belirlemenize yardımcı olur. Ayrıca aldığınız belge uluslararası kurumlar tarafından da kabul gördüğü için Almancaya ihtiyaç duyulan herhangi bir ülkede size birçok kapı açar.

Avusturya, İsviçre ya da Almanca gibi birçok ülke telc sınavını seviyenizin bir tescili olarak kabul eder. Bu ülkelerde vatandaşlık ya da çalışma izinleri almayı düşünüyorsanız dil becerinizin kanıtı olarak edindiğiniz sertifikayı sunabilirsiniz. Ayrıca telc sınavları YÖK/ÖSYM tarafından da tanınır. Böylece telc sınavlarına girdikten sonra YDS ya da YÖKDİL’e girmenize gerek kalmaz. telc sınavına girerek hem Türkiye’de hem de yurt dışında seviyenizi kanıtlayabilir, tek bir sınavla birçok farklı ülkenin sunduğu avantajlardan faydalanmaya başlayabilirsiniz.
İSTANBUL TELC SINAV MERKEZİ

telc Sınav Tarihleri

Sınırlı kontenjanlarımız dolmadan hemen kaydınızı yaptırın!

telc Sınav TarihleriSeviyelerKayıt Durumu
07 Mayıs 2024telc Deutsch B2Kontenjan Doldu
08 Mayıs 2024telc Deutsch B2Kayıt Açık
telc Deutsch C1Son 1 Aday
telc Deutsch C1 HochschuleKontenjan Doldu
09 Mayıs 2024telc Deutsch A1Kayıt Açık
telc Deutsch A2Kontenjan Doldu
09 Mayıs 2024telc Deutsch B1Son 1 Aday
10 Mayıs 2024telc Deutsch B1Son 1 Aday
10 Mayıs 2024telc Deutsch B1 SchuleKontenjan Doldu
10 Mayıs 2024telc Deutsch B2Kayıt Açık
13 Mayıs 2024telc Deutsch B1Kontenjan Doldu
13 Mayıs 2024telc Deutsch A1Son 1 Aday
telc Deutsch A2Kontenjan Doldu
14 Mayıs 2024telc Deutsch B2Kayıt Açık
15 Mayıs 2024telc Deutsch B2Kayıt Açık
telc Deutsch C1Kontenjan Doldu
telc Deutsch C1 HochschuleKontenjan Doldu
16 Mayıs 2024telc Deutsch B1Kayıt Açık
20 Mayıs 2024telc Deutsch B1Kayıt Açık
20 Mayıs 2024telc Deutsch A1Son 2 Aday
telc Deutsch A2Kontenjan Doldu
21 Mayıs 2024telc Deutsch B2Kayıt Açık
22 Mayıs 2024telc Deutsch B2Kayıt Açık
telc Deutsch C1Son 1 Aday
telc Deutsch C1 HochschuleKontenjan Doldu
23 Mayıs 2024telc Deutsch B1Kayıt Açık
27 Mayıs 2024telc Deutsch A1Kontenjan Doldu
telc Deutsch A2Kontenjan Doldu
27 Mayıs 2024telc Deutsch B1Kayıt Açık
28 Mayıs 2024telc Deutsch B2Son 1 Aday
29 Mayıs 2024telc Deutsch B2Son 1 Aday
telc Deutsch C1Kontenjan Doldu
telc Deutsch C1 HochschuleKontenjan Doldu
30 Mayıs 2024telc Deutsch A2Kontenjan Doldu
30 Mayıs 2024telc Deutsch B1Son 1 Aday
01 Haziran 2024telc Deutsch B2·C1 Medizin FachsprachprüfungKayıt Açık
04 Haziran 2024telc Deutsch A1Kayıt Açık
telc Deutsch A2Kayıt Açık
05 Haziran 2024telc Deutsch B1Kayıt Açık
06 Haziran 2024telc Deutsch B2Kayıt Açık
07 Haziran 2024telc Deutsch B1Kayıt Açık
telc Deutsch C1Son 2 Aday
telc Deutsch C1 HochschuleKontenjan Doldu
11 Haziran 2024telc Deutsch A1Kayıt Açık
telc Deutsch A2Kayıt Açık
12 Haziran 2024telc Deutsch B1Kayıt Açık
13 Haziran 2024telc Deutsch B2Kayıt Açık
14 Haziran 2024telc Deutsch B1Kayıt Açık
telc Deutsch C1Kayıt Açık
telc Deutsch C1 HochschuleKayıt Açık
25 Haziran 2024telc Deutsch A1Kayıt Açık
telc Deutsch A2Kayıt Açık
26 Haziran 2024telc Deutsch B1Kayıt Açık
27 Haziran 2024telc Deutsch B2Kayıt Açık
28 Haziran 2024telc Deutsch B1Kayıt Açık
telc Deutsch C1Son 3 Aday
telc Deutsch C1 HochschuleKayıt Açık
09 Temmuz 2024telc Deutsch A1Kayıt Açık
telc Deutsch A2Kayıt Açık
10 Temmuz 2024telc Deutsch B1Kayıt Açık
11 Temmuz 2024telc Deutsch B2Kayıt Açık
12 Temmuz 2024telc Deutsch B1Kayıt Açık
telc Deutsch C1Kayıt Açık
telc Deutsch C1 HochschuleKayıt Açık
16 Temmuz 2024telc Deutsch A1Kayıt Açık
telc Deutsch A2Kayıt Açık
17 Temmuz 2024telc Deutsch B1Kayıt Açık
18 Temmuz 2024telc Deutsch B2Kayıt Açık
19 Temmuz 2024telc Deutsch B1Kayıt Açık
telc Deutsch C1Kayıt Açık
telc Deutsch C1 HochschuleKayıt Açık
23 Temmuz 2024telc Deutsch A1Kayıt Açık
telc Deutsch A2Kayıt Açık
24 Temmuz 2024telc Deutsch B1Kayıt Açık
25 Temmuz 2024telc Deutsch B2Kayıt Açık
26 Temmuz 2024telc Deutsch B1Kayıt Açık
telc Deutsch C1Kayıt Açık
telc Deutsch C1 HochschuleKayıt Açık
30 Temmuz 2024telc Deutsch A1Kayıt Açık
telc Deutsch A2Kayıt Açık
31 Temmuz 2024telc Deutsch B1Kayıt Açık
01 Ağustos 2024telc Deutsch B2Kayıt Açık
02 Ağustos 2024telc Deutsch B1Kayıt Açık
telc Deutsch C1Kayıt Açık
telc Deutsch C1 HochschuleKayıt Açık
06 Ağustos 2024telc Deutsch A1Kayıt Açık
telc Deutsch A2Kayıt Açık
07 Ağustos 2024telc Deutsch B1Kayıt Açık
08 Ağustos 2024telc Deutsch B2Kayıt Açık
09 Ağustos 2024telc Deutsch B1Kayıt Açık
telc Deutsch C1Kayıt Açık
telc Deutsch C1 HochschuleKayıt Açık
13 Ağustos 2024telc Deutsch A1Kayıt Açık
telc Deutsch A2Kayıt Açık
14 Ağustos 2024telc Deutsch B1Kayıt Açık
15 Ağustos 2024telc Deutsch B2Kayıt Açık
16 Ağustos 2024telc Deutsch B1Kayıt Açık
telc Deutsch C1Kayıt Açık
telc Deutsch C1 HochschuleKayıt Açık
20 Ağustos 2024telc Deutsch A1Kayıt Açık
telc Deutsch A2Kayıt Açık
21 Ağustos 2024telc Deutsch B1Kayıt Açık
22 Ağustos 2024telc Deutsch B2Kayıt Açık
23 Ağustos 2024telc Deutsch B1Kayıt Açık
telc Deutsch C1Kayıt Açık
telc Deutsch C1 HochschuleKayıt Açık

*Sınav kontenjanları en son 14.04.2024 14:43:44 tarihinde güncellenmiştir.

telc Sınav Fiyatları

Güçlü kadrosu ve sahip olduğu deneyimle öne çıkan deutschmitspring, Almanca dil bilginizi kanıtlamanız konusunda size her konuda destek olur.

Sınava hazırlanmak için kurslara katılabilir ya da deutschmitspring imzalı yayınlara göz atarak kendiniz hazırlanabilirsiniz. telc sınav fiyatları satın aldığınız kategori ve seviyeye göre değişiklik gösterir. telc sınav fiyatları ve kategorilerini inceleyerek sizin için uygun olanı kolaylıkla bulabilir, hem yurt dışı hem de yurt içinde geçerliliği olan sertifikanızı almak için ilk adımınızı atabilirsiniz. telc sınav ücreti hakkında detaylı bir şekilde bilgi almak için ürünleri sepete ekleyebilir ya da deutschmitspring’i arayarak istediğiniz bütün bilgilere ulaşabilirsiniz.