Almanca sözlük çeşitleriyle yeni kelimeleri pratik bir şekilde öğrenebilir, kısa sürede kelime haznenizin ne kadar büyüdüğünü gördüğünüzde siz de şaşırabilirsiniz.
20 yıllık tecrübesi sayesinde Almancanın nasıl daha rahat bir şekilde öğrenilebileceğinin bilincinde olan deutschmitspring, bünyesindeki kitaplarla süreci hızlandırmaya yardımcı olur. Almanca sözlük çeşitleri sayesinde dile karşı yetkinliğinizi artırabilirsiniz. Klasik sözlüklerin yanı sıra ürünler arasında her sözcük özelinde bazı açıklamaların ve örneklerin bulunduğu çok yönlü yapıtlar da bulabilirsiniz. Güncel kelimelerden oluşan sözlükler, Almanca gramer kurallarına uygun örnekleri sayesinde kelimenin doğru bir şekilde öğrenilmesini mümkün hale getirir. Bazı Almanca sözlük çeşitlerinde ise Türkçe karşılıklarının da içinde bulunduğu Almanca deyimler ve atasözleri bulabilirsiniz. Böylece günlük hayatta kullanılan dilin inceliklerine kısa süre içinde hakim olabilir, insanların kullanabileceği kalıpların ne olduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.
Anasayfa / Almanca Yayınlar / Almanca Sözlükler

Gösterilen sonuç sayısı: 2

Das Taschenwörterbuch mit Bildern

380,00 TL
Almanca-Türkçe ve Türkçe-Almanca, 30.000 kelimelik renkli sözlük. İnteraktif kelime uygulaması ile birlikte.

Praktisches Wörterbuch

910,00 TL
Almanca-Türkçe ve Türkçe-Almanca, 50.000 kelimelik büyük sözlük. İnteraktif kelime uygulaması ile birlikte.

Almanca Sözlük Çeşitlerinin Sundukları

Sözlükler, dil eğitimi sırasında kullanılacak önemli kaynaklar arasında yer alır. Anlamadığınız ya da bilmediğiniz herhangi bir sözcüğün anlamını öğrenmek için sözlük kullanabilirsiniz. Bununla beraber yetkinliği Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da onaylanan deutschmitspring, sözlükleri dil eğitiminin önemli bir parçası haline getirecek şekilde düzenler. Geleneksel sözlük yapısını farklılaştırarak Almancanın daha rahat bir şekilde öğrenilmesini mümkün hale getirir. Sözlüklerin önemi ve dil eğitimine katkısı genel olarak şu şekildedir:
  • Almanca Türkçe sözlük, genel olarak iki dilli olarak özetlenen ürünler arasında yer alır. İki dilli sözlük, aradığınız kelimenin sadece Türkçedeki anlamını göstermekle kalmaz. Aynı zamanda kelime hakkında bilgi de içerir. Ayrıca kelimenin cümle içinde kullanımına dair örnekler sunarak sözcüğe daha geniş bir perspektiften bakmanıza imkan tanır.
  • Seviyeniz ilerledikçe tek dilden oluşan sözlüklerle de kelime haznenizi geliştirmeye başlayabilirsiniz. Almanca sözlük çeşitleri, Türkçe anlamını sunmadan kelimenin ne olduğunu öğrenmenizi sağlayacak şekilde düzenlenir. Böylece bir kelimenin anlamını öğrenirken onun nasıl ifade edildiği hakkında da fikir edinebilirsiniz.
  • Almanca sözlük çeşitlerinde gramer kurallarını öğrenmenize yardımcı olan bölümler de bulunur. Uzun yıllardır Almanca konusunda ders kitaplarından hikayelere kadar birçok farklı kaynağa imza atan deutschmitspring, dilbilgisi kurallarına da daha rahat bir şekilde hakim olmanızı sağlar. Türkçe anlatımlarının yanı sıra Almanca dil kurallarını örneklerle veren kaynaklar, bir sözlük olmaktan öteye gider.
20 yıllık tecrübesiyle dil öğrenmeyi kolaylaştıran deutschmitspring ile siz de kendinizi geliştirmeye başlayabilirsiniz. Öğrencilerden, Almanca öğrenmek isteyen kişilere kadar herkese hitap eden sözlükler sayesinde dil eğitiminizi farklı bir seviyeye taşıyabilirsiniz.

Almanca Sözlük ve Dil Eğitimindeki Önemi

Sözlükler her ne kadar dil eğitiminde ikinci plana atılan kaynaklar olsa da kelime haznenizi geliştirme konusunda size fayda sağlar. Sözlüklerin dil eğitimindeki önemi şu şekildedir:
  • Bir kelimenin birden fazla manası olabilir ve sözcükler arasındaki bağlantıyı kurabilmek için bu anlamları öğrenmeniz gerekebilir. Bağlama bağlı olarak da farklı anlamlar kazanan kelimeleri deutschmitspring özenle hazırladığı sözlükler yardımıyla kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.
  • Telaffuzlar da dil öğreniminin önemli bir parçasıdır. Almanca Türkçe sözlük içerisinde kelimelerin nasıl okunduğunu görebilir, daha rahat bir şekilde telaffuz edebilirsiniz. İyi bir sözlük, sadece kelimenin tanımlarını vermekle kalmaz, aynı zamanda sözcüğün nasıl okunacağını göstermek için fonetik bir bölüm de barındırır. deutschmitspring bünyesinde bulunan sözlükler sayesinde kelimelerin okunuşunu da daha kolay bir biçimde öğrenebilirsiniz.
  • Öğrendiğiniz dile kelimelerin anlamlarını öğrenerek hakim olabilirsiniz. Dil kurallarının yanı sıra kelime bilgisi de dil eğitiminin önemli bir parçasıdır. Güncel sözcüklerin yer aldığı sözlükler sayesinde günlük dilin gerekliliklerini öğrenebilir, kendinizi günlük hayat kullanımlarına hakim olacak şekilde geliştirebilirsiniz.
Dil öğrenimini kolaylaştıran deutschmitspring, 20 yıllık tecrübesiyle kalitesini kanıtlar. Siz de dil eğitiminizi ilerletmek ve Almancanın detaylarına hakim olmak istiyorsanız sözlük çeşitlerini incelemeye başlayabilir, hem çocuklarınız hem de kendiniz için kaliteli yayınlara sahip olabilirsiniz.