Almanca hikaye kitabı ile dil eğitiminizi farklı bir seviyeye taşıyabilir, kurgu dolu öykülerin heyecanı sayesinde kendinizi geliştirmenin keyfini çıkarabilirsiniz.
20 yılı aşan tecrübenin vermiş olduğu yetkinlikle her seviye için doğru materyalleri bünyesinde bulunduran deutschmitspring, Almanca öğrenmek isteyenler için birçok farklı hikaye kitabı sunar. Okulunuzda Almanca eğitimi görüyor ve dilin günlük hayat kullanımlarını kavramakta zorlanıyorsanız hikaye kitapları sayesinde bu problemin üstesinden gelebilirsiniz. Almanca öğrenmek isteyen kişiler de ders kitaplarıyla beraber hikayeleri okuyarak istediği seviyeye kısa süre içinde ulaşabilir.
Anasayfa / Almanca Yayınlar / Almanca Hikaye Kitapları

26 sonuçtan 1-24 arası gösteriliyor

Das Leben von Udo Senior! – Teil 1

120,00 TL
UDO&CO. serisinden Das Leben von Udo Senior! hikayesinin 1.kitabı

Sunduğu Avantajlarla Almanca Hikaye Kitapları

Kitaplar, her dilde gelişime oldukça büyük katkıda bulunan ürünler arasında yer alır. İster dil eğitimine yeni başlayın isterseniz orta düzeyde bir öğrenci olun, Almanca kitap okumayı ertelerseniz kendinize yarardan çok zarar verirsiniz. Kitap okuyarak kendinizi daha rahat bir şekilde geliştirebilirsiniz. Hikaye kitaplarının sunduğu avantajlar genel olarak şu şekildedir:
  • Almanca hikaye kitapları, sınıfta öğretilen gramatik yapının yanı sıra gerçek hayatta kullanılan dili deneyimlemenize yardımcı olur. Bazen sınıfta ya da kurslarda öğretilen dil yapısıyla gerçek hayattaki konuşmalar birbirinden farklılık gösterebilir. Bununla beraber hikaye kitaplarını okuyarak kısaltmalardan yaygın olarak kullanılan kalıplara kadar birçok önemli bilgiyi kolaylıkla öğrenebilirsiniz.
  • Hikaye kitapları, dil öğrenmenin zorlu ve bazılarına sıkıcı gelen bariyerlerini yıkmakta çoğu kişiye yardımcı olur. Akıcı hikayeler sayesinde dili daha rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz.
  • Okuma ve okuduğunu anlama da dile hakimiyetinizi geliştirebilir. Gramer ve yazma söz konusu olduğunda da önem kazanan hikaye okumaları, dilin bağlantılarını daha rahat bir şekilde kavramanıza imkan tanır. Kelimeler arasındaki bağlamı daha kolay bir şekilde kurarak dilin ayrıntılarını kavrayabilirsiniz.
deutschmitspring bünyesinde bulunan hikaye kitaplarını incelerseniz çocukların ilgisini çekebilecek yapıtlardan yetişkinlere hitap eden kurgulara kadar birçok farklı seçenek olduğunu görebilirsiniz. Vincent Van Gogh ya da Mozart gibi önemli sanatçıların da içinde bulunduğu hikaye kitapları sayesinde çocuklarınıza tarihi açıdan da bilgiler edinebileceği kaynaklar satın alabilirsiniz. Hem kendinizin hem de çocuklarınızın dil eğitimine katkıda bulunmak istiyorsanız deutschmitspring’teki Almanca hikaye kitabı çeşitlerini incelemeye başlayabilirsiniz.

İlgi Çekici Almanca Hikaye Kitabı Konuları

Türkiye’de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı İstanbul’daki tek uzaktan eğitim ve kurs merkezi olan deutschmitspring, sahip olduğu yetkinlikle herkesin okumaktan keyif alabileceği hikaye kitaplarına sahiptir. Her yaş grubundaki kişinin hoşlanabileceği kitaplarıyla herkesin ihtiyaçlarına yanıt verir. Almanca hikaye kitabı konuları genel olarak şu şekildedir:
  • Seçenekler arasında Kırmızı Başlıklı Kız gibi klasikleşmiş masallar olduğunu görebilirsiniz. Bilindik masalları Almanca okuyarak daha rahat bir şekilde anlayabilir, dilin ayrıntılarına hakimiyetinizi artırabilirsiniz. Ayrıca eğlenceli masallar sayesinde çocuklarınızın da dili daha rahat bir şekilde öğrenmelerini sağlayabilirsiniz.
  • Kurgu hikayelerinin bazılarında kitaba özel bir şekilde çizilen çeşitli renkli illüstrasyonlar bulunur. Bu çizimler, kitapta geçen kelimeleri ya da hikayeyi daha iyi bir biçimde öğrenmenizi mümkün kılar. Benzer şekilde kitaplarda bulunan illüstrasyonlar, çocukların da hikayenin ayrıntılarına dair daha rahat bir şekilde fikir edinmelerine yardımcı olur.
  • Kitaplar arasında korsan hikayeleri ya da macera türünde kurgular da bulunur. Heyecanın yüksek seviyede olduğu kitaplar, okuyanların hikayeye daha rahat bir şekilde dahil olmasını mümkün hale getirir. Ayrıca merak unsurunu diri tutarak kitabın yarıda bırakılma olasılığını da azaltır.
  • Almanca uygulama ve PDF kitaplar, kullanıcılarına konfor sunmasıyla da öne çıkar. Koltukta uzanırken ya da dışarıda arkadaşınızı beklerken pratik bir şekilde kaynaklara ulaşmanıza imkan tanır. Böylece istediğiniz zaman dilediğiniz kaynağa ulaşmanın konforunu yaşayabilirsiniz.
A1 ya da B2 fark etmeksizin her seviye için özel olarak metinleştirilen hikayeler sayesinde Almanca yetkinliğinizi artırabilir, dilin incelikleri hakkında daha rahat bir biçimde bilgi alabilirsiniz. Motivasyonunuzu korumak ve Almanca öğreniminizi canlı tutmak istiyorsanız hikaye kitaplarıyla istediğiniz performansı elde edebilirsiniz. deutschmitspring sayesinde seviyenize uygun Almanca hikaye kitabı çeşitlerini kolaylıkla bulabilir, eğlenceli hikayeler eşliğinde eğitiminizi ilerletebilirsiniz.